Serkan Duman
Yük. Mimar - SDMIM Kurucusu

Yük. Mimar Serkan Duman, 2005 yılından beri profesyonel anlamda mimarlık yapmaktadır. Konut, ofis, hastane, mağaza, kafe, avm, kültür merkezi gibi birçok farklı alandaki projelerin geliştirilmesinde, konseptten uygulamaya kadar çalışmıştır. 2010 yılında İstanbul'da SDMIM Mimarlık'ı kurmuştur. SDMIM 2017'de Tekirdağ, Çorlu'ya taşınmıştır.

Son yıllarda doğal inşaat yöntemleri üzerine de uzmanlaşmış; kerpiç, ahşap ve taş gibi malzemelerle yapılar üretmeye başlamıştır. Başta Türkiye sonrasında ise dünyanın çevresel anlamda tüketildiğini gören ve düşünen Serkan Duman, mimari anlamda doğal malzemelerle çalışarak hem çevre sorununa eğilmiş hem de Türkiye'nin tarihi ve coğrafyası gereği önceleri çok gelişmiş olan fakat günümüzde unutulmaya yüz tutmuş geleneksel mimarisini yeniden canlandırmayı düşünmüştür.

"Doğu, Batı Ayrımında; Aslında Mimarlık, Şehircilik ve Sanat..." isimli bir kitabı ve çeşitli dergi ve gazetelerde yayımlanmış makaleleri  bulanan Mimar Serkan Duman, Yıldız Teknik Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir.

© 2021 by SDMIM Mimarlık | Architecture

SDMIM - Şeyh Sinan Mah. Hülya Sk. Amaç İş Hanı Kat:3 No:24

Çorlu / Tekirdağ / Turkey

T: +90 (0) 282 654 14 13 T: +90 (0) 553 064 8 444